O nas

Nowoczesne technologie w branży mleczarskiej

W przemyśle mleczarskim o jakości produktu decyduje szereg czynników występujących podczas całego procesu produkcji od pozyskania surowca, poprzez jego przetwarzanie, transport, na przechowywaniu kończąc, dlatego inwestujemy w nowoczesne i innowacyjne rozwiązania pozwalające na uzyskanie wyrobu końcowego o najwyższych parametrach jakościowych.

Polindus, Laktopol, Laktopol-A, oraz Laktopol International to czołowe spółki Grupy Kapitałowej Polindus-Laktopol. Polindus jako spółka matka została założona w 1989 roku, a dzisiejszy zakres działalności Grupy obejmuje pełny proces produkcyjny, począwszy od skupu mleka, poprzez wstępne jego przetwórstwo, produkcję wyrobów finalnych oraz dystrybucję krajową i zagraniczną. Podstawowymi produktami oferowanymi przez nasze podmioty są: mleko w proszku odtłuszczone, serwatka słodka w proszku oraz preparat mleczno-tłuszczowy Fat Filled Milk Powder Instant.

Realizując swoją strategię rozwoju, w 2008 r. Polindus-Laktopol uruchomił w Suwałkach jedną z największych i najnowocześniejszych instalacji suszarniczo-wyparnych na świecie. Inwestycja ta pozwoliła na zwiększenie produkcji tylko w tym zakładzie do poziomu 200 ton proszków mlecznych na dobę. Kolejną planowaną inwestycją jest linia demineralizacji, produkująca najwyższej jakości serwatkę w proszku, o wydajności 200 tys. ton rocznie.

Wdrożone wysokie standardy produkcji, pozwoliły na uzyskanie certyfikatów : BRC, HACCP, Kosher, Halal. Polindus-Laktopol znajduje się dziś w czołówce eksporterów nie tylko na rynkach krajów członkowskich UE, ale również Azji, obu Ameryk oraz Afryki.

Suwałki

Realizując swoją strategię rozwoju w 2008 r. spółka PPHU Laktopol uruchomiła w Suwałkach jedną z największych i najnowocześniejszych instalacji suszarniczo-wyparnych na świecie. Inwestycja ta pozwoliła na osiągnięcie w tym zakładzie maksymalnej dziennej produkcji na poziomie 200 ton proszków mlecznych.

Łosice

Zakład znajdujący się w województwie mazowieckim, 130 km na wschód od Warszawy, o dobowych zdolnościach produkcyjnych na poziomie 80 ton masła i miksów oraz 40 ton serwatki w proszku.

Gąsewo

Punkt skupu surowca. W tym zakładzie odwirowywane jest i pasteryzowane mleko surowe przywiezione bezpośrednio od rolników.